پیام فرستادن
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد فیلتر EMI/RFI چیست؟
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-755-27147101
اکنون تماس بگیرید

فیلتر EMI/RFI چیست؟

2021-11-01

آخرین اخبار شرکت در مورد فیلتر EMI/RFI چیست؟

فیلتر EMI همچنین به نام فیلتر RFIیک وسیله/مدار الکتریکی است.می تواند نویز الکترومغناطیسی با فرکانس بالا را در خط برق و خط سیگنال کاهش دهد.این نویز معمولاً در محدوده فرکانسی 9 کیلوهرتز تا 10 گیگاهرتز است.و می تواند انتقال سیگنال و/یا عملکرد مورد نظر تجهیزات الکتریکی/الکترونیکی را کاهش داده یا از آن جلوگیری کند.اجزای فرکانس پایین‌تر نویز EM می‌توانند بر کیفیت برق نیز تأثیر بگذارند.

 

نویز با فرکانس بالا توسط انواع دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی مانند کنترل های الکترونیکی، موتورها، منابع تغذیه، مدارهای ساعت، اینورترها، لوازم خانگی، ریزپردازنده ها، دستگاه های الکترونیکی و غیره تولید می شود.

 

فیلتر EMI 3 فاز


فیلتر تک فاز RFI


فیلتر برق EMI

 

کاربردهای فیلتر EMI/RFI:

 

انتخاب ما از فیلترهای خطوط برق EMI/RFI شامل فیلترهای تک فاز و فیلترهای سه فاز در مجموعه‌ای از سبک‌ها و پیکربندی‌ها برای برآوردن نیازهای خاص شماست.

 

ما فیلترهای EMI/RFI برای اطمینان از بهترین کیفیت و عملکرد برای هر کاربرد خط برق، از جمله:

 

 

منابع تغذیه خطی بخشنامه پزشکی مودم ها
سیستم های دارای منبع تغذیه سوئیچینگ حفاظت از موج سیستم های هارد دیسک
SMPS با فیلتر روی برد ریزپردازنده ها کامپیوترها
بخشنامه ماشین آلات تجهیزات تست دیجیتال پایانه های داده
  سرکوب گذرا تجهیزات کنترل فرآیند

 

قابلیت‌های طراحی بی‌نظیر YBX، راه‌حل‌های نوآورانه و تعهد به رضایت مشتری، فیلترهای EMI با بالاترین کیفیت را برای نیازهای شما تضمین می‌کنند.مافیلترهای RFI/EMI بهترین انتخاب برای ایمنی، طراحی و عملکرد فیلتر خط برق برتر هستند.

EMI/RFI چیست؟

 

EMI (تداخل الکترومغناطیسی) RFI (تداخل فرکانس رادیویی) نیز نامیده می شود.EMI و RFI تابش یا هدایت انرژی فرکانس رادیویی (یا نویز الکترونیکی ناخواسته) تولید شده توسط دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی در سطوح هستند.که در عملکرد تجهیزات مجاور اختلال ایجاد می کند.محدوده فرکانس مورد نگرانی 10 کیلوهرتز تا 30 مگاهرتز (رسانا) و 30 مگاهرتز تا 1 گیگاهرتز (تابش شده) است.

 

اگرچه اصطلاحات EMI و RFI اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند.EMI در واقع هر فرکانس نویز الکتریکی است، در حالی که RFI زیرمجموعه خاصی از نویز الکتریکی در طیف EMI است.

 

چه چیزی باعث EMI/RFI می شود؟

 

رایج ترین منابع شامل قطعاتی مانند منابع تغذیه سوئیچینگ، رله ها، موتورها و تراک ها می باشد.این دستگاه ها در طیف گسترده ای از تجهیزات مورد استفاده در تجهیزات صنعتی، پزشکی، کالاهای سفید و تجهیزات HVAC ساختمان یافت می شوند.

 

انواع EMI چیست |RFI

  • RFI هدایت شده از قطعات و تجهیزات از طریق سیم خط برق به شبکه خط برق AC آزاد می شود.این RFI انجام شده می تواند بر عملکرد دستگاه های دیگر در همان شبکه تأثیر بگذارد.
  • یک دستگاه الکتریکی یا الکترونیکی RFI را به دو صورت منتشر می کند: RFI تشعشعی مستقیماً از خود تجهیزات به محیط منتشر می شود.

اثرات EMI/RFI بر روی سیستم الکتریکی شما چیست؟

 

اگر گهگاه با تداخل در سیستم تلفن خود، سوسو زدن مانیتورهای کامپیوتر، مشکلات قابلیت اطمینان شبکه های کامپیوتری، خطاهای ابزار دقیق، یا بدرفتاری با وسایل الکترونیکی خود مواجه می شوید، به احتمال زیاد با EMI/RFI مواجه هستید. در محیط الکتریکی شماEMI/RFI می‌تواند وسایل الکترونیکی، رایانه‌ها و تلفن‌های شما را خراب کند و کار در محل کار شما را دشوار کند. از آنجایی که اکثر ماشین‌ها دارای مدارهای الکترونیکی کنترلی هستند، ممکن است کنترل آنها دشوار یا غیرقابل اعتماد شود.

 

چگونه اثرات EMI/RFI را کاهش می دهید؟

 

بسته به کاربرد شما، راه های زیادی برای کاهش اثرات EMI/RFI وجود دارد.برای EMI/RFI انجام شده، می توانید از بین طیف وسیعی از موارد انتخاب کنید فیلترهای EMI/RFI.

 

تنظیمات مدار EMI چیست |فیلترهای RFI

 

انواع معمولی EMI |فیلترهای RFI برای نوع خاصی از سیگنال و دستگاه هایی که در آنها نصب می شوند طراحی شده اند.تنوع گسترده در دستگاه‌ها و تجهیزاتی که از فیلتر EMI بهره می‌برند، به طیف وسیعی از راه‌حل‌های استاندارد و همچنین قابلیت‌های سفارشی‌سازی گسترده نیاز دارد.در زیر چند نوع EMI |فیلترهای RFI

 

فیلترهای سه فاز

 

فیلترهای سه فاز مشابه فیلترهای تک فاز هستند با این تفاوت که فیلتر برای فیلتر کردن سه خط سیگنال/پرو برای سیستم های برق سه فاز و موتور طراحی شده است.برخی از فیلترهای سه فاز وجود دارند که برای برنامه هایی که به آن نیاز دارند، فیلتر روی خط خنثی نیز وجود دارد.فیلترهای سه فاز به عنوان فیلترهای ورودی اصلی تجهیزات صنعتی، ماشین آلات، ماشین آلات و سیستم های اتوماسیون مفید هستند.بسته به عملکرد نشتی یک فیلتر، حتی ممکن است با برخی از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی استفاده شود.

 

فیلترهای تک فاز

 

یک EMI تک فاز |فیلتر خط برق RFI برای خطوط برق AC یا DC با مسیر سیگنال/قدرت مثبت یا منفی یا دوگانه طراحی شده است.این نوع فیلتر در راستای خطوط برق/سیگنال نصب می‌شود و به سیگنال‌های DC و AC اجازه عبور بدون تضعیف را می‌دهد، در حالی که سیگنال‌ها را به شدت از 10 کیلوهرتز تا 30 مگاهرتز تضعیف می‌کند.این نوع فیلترها در موتورهای تک فاز، منابع تغذیه، تجهیزات اداری و تجهیزات تست و اندازه گیری و سایر کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند.برخی از فیلترهای تک فاز برای کاربردهای خاص مانند عملکرد DC، الزامات تجهیزات پزشکی، الزامات ایمنی صنعتی و سایر استانداردها بهینه شده اند.

 

فیلترهای DC


فیلترهای DC به طور خاص برای فیلتر کردن خطوط برق و کنترل DC طراحی شده اند.این می تواند برای محافظت از پانل های خورشیدی، سیستم های شارژ/تبدیل فتوولتائیک، سیستم های شارژ و تهویه باتری، درایوهای موتور DC و اینورتر/مبدل باشد.اگرچه مشابه AC EMI |فیلترهای RFI، DC EMI |فیلترهای RFI فقط برای عبور سیگنال های DC بهینه شده اند و معمولاً برای ولتاژها و جریان های DC بالاتر رتبه بندی می شوند.این فیلترها برای جلوگیری از پیری زودرس و محافظت از پانل های خورشیدی به دلیل انتشار گازهای گلخانه ای مانند جریان های سرگردان HF و نشتی مفید هستند.

 

متشکل از یک شبکه چند پورت از اجزای غیرفعال که به عنوان یک فیلتر پایین گذر دوگانه مرتب شده اند فیلتر EMI/RFIانرژی فرکانس رادیویی را تا سطوح قابل قبول کاهش می دهد، در حالی که اجازه می دهد جریان فرکانس توان با تضعیف کم یا بدون تضعیف عبور کند.عملکرد آنها اساساً به دام انداختن سر و صدا و جلوگیری از ورود یا خروج آن از تجهیزات شما است.انتخاب مناسب‌ترین فیلتر خط برق EMI/RFI می‌تواند بر اساس نوع منبع تغذیه یا امپدانس ورودی تجهیزات و حالت نویز خطای EMI/RFI باشد.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب EMI Power Filter تامین کننده. حق چاپ © 2019-2024 emipowerfilter.com . تمامی حقوق محفوظ است.