پیام فرستادن
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد فیلتر EMC چگونه کار می کند؟ | YBX
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-755-27147101
اکنون تماس بگیرید

فیلتر EMC چگونه کار می کند؟ | YBX

2022-03-03

آخرین اخبار شرکت در مورد فیلتر EMC چگونه کار می کند؟ | YBX

منابع تداخل

 

منابع معمول تداخل، به عنوان مثال، اینورترهای IGBT برای کنترل موتور و منابع تغذیه سوئیچینگ هستند.هر دو دستگاه در عملکرد خود ولتاژ و جریانی با لبه های تند تولید می کنند.طیف تداخل کل محدوده 0.15 تا 30 مگاهرتز را پوشش می دهد که در آن گسیل های هدایت شده اندازه گیری می شود و 30 تا 1000 مگاهرتز در جایی که گسیل تابشی اندازه گیری می شود.

حالت تداخل رایج (نامتقارن).

 

برای فرکانس‌های بالاتر، بالای 1 مگاهرتز، ظرفیت‌های انگلی در منبع تداخل و تجهیزات مختل نیز جریان تداخلی در مدار زمین ایجاد می‌کنند.این جریان تداخل حالت مشترک به سمت تجهیزات مختل در امتداد هر دو خط اتصال جریان می یابد و از طریق زمین به منبع تداخل باز می گردد.

 

حالت تداخل دیفرانسیل (متقارن).

 

برای فرکانس های پایین، در صدها کیلوهرتز، تداخل به همان طریقی که ولتاژ منبع تغذیه پخش می شود.جریان در حلقه تشکیل شده توسط هادی های L و N جریان می یابد.


emc line filter

فیلتر EMC معمولی

emc filter led

 

حالت معمولی خفه کردن

 

چوک حالت معمولی دارای دو سیم پیچ در یک هسته است.ضریب جفت بین L1 و L2 k=M/(L1*L2)^0,5 است، که در آن M اندوکتانس متقابل بین L1 و L2 است.در حالت ایده آل، L1=L2 و k=L/M

 

در طول عملکرد عادی و در حالت تداخل دیفرانسیل، شار مغناطیسی تولید شده توسط جریان از L1 با جریانی که از L2 در جهت مخالف عبور می کند، جبران می شود.در این حالت L1=L2=0.5*LDM=LM.برای معمولی حالت معمولی چوک M به L و LDM~1% L نزدیک می شود

 

در حالت تداخل رایج، جریان ها از طریق L1 و L2 در یک جهت جریان دارند، L1=L2=LCM=L+M

 

اندازه گیری تلفات درج فیلتر

 

از دست دادن درج معیاری برای کارایی فیلتر است.روش آزمایشی مورد استفاده برای اندازه گیری تلفات درج در نشریه IEC CISPR 17 در سال 2011 به روز شد و به عنوان استاندارد EN 55017 منتشر شد.امپدانس خروجی ژنراتور Z0 و بار فیلتر Z2 50 اهم است.

ac line filter EMC

emc filter purpose

emi emc filter

3 phase EMC filter

تلفات درج فیلتر به امپدانس خروجی منبع تداخل و امپدانس بار بستگی دارد.در عمل، امپدانس خروجی منبع تداخل مشخص نیست و امپدانس بار فیلتر 50 اهم نیست.بنابراین، نمودارهای از دست دادن درج منتشر شده در دیتاشیت تنها می توانند برای مقایسه فیلترها با یکدیگر استفاده شوند.با استفاده از این نمودارها نمی توان میزان تضعیف فیلتر را در شرایط واقعی تخمین زد.

ac line filter EMC

به منظور توصیف بهتر تضعیف در حالت تداخل دیفرانسیل، IEC CISPR 17 اندازه گیری فیلتری با امپدانس منبع تداخل 0.1 اهم و امپدانس بار 100 اهم و بالعکس را پیشنهاد می کند.این روش اندازه گیری تقریباً بدترین حالت را دارد.

emc filter circuit diagram

از نمودار تلفات درج FMAB NEO 5500.2637.01 مشخص است که کاهش تداخل حالت دیفرانسیل ممکن است در بدترین حالت 20 تا 30 دسی بل کمتر باشد.نمودار همچنین نشان می دهد که برای محدوده فرکانس 20 تا 50 کیلوهرتز، میرایی منفی است.اگر برخی از اختلالات مؤلفه هارمونیک به این باند بیفتد، سرکوب نمی شود بلکه تقویت می شود!

 

نتیجه

 


برای تخمین میرایی فرکانس های تا 1 مگاهرتز (حالت دیفرانسیل)، توصیه می شود نمودار 0.1/100 اهم را در نظر بگیرید.بالاتر از فرکانس 1 مگاهرتز، تداخل حالت رایج غالب است و نمودار 50 اهم تقریبی از دست دادن واقعی فیلتر EMC است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد EMC، محصولات، لطفا با ما تماس بگیریدalisa@ybx-emc.com.

 

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب EMI Power Filter تامین کننده. حق چاپ © 2019-2024 emipowerfilter.com . تمامی حقوق محفوظ است.