پیام فرستادن
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد فیلتر EMI چگونه کار می کند؟
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-755-27147101
اکنون تماس بگیرید

فیلتر EMI چگونه کار می کند؟

2022-03-09

آخرین اخبار شرکت در مورد فیلتر EMI چگونه کار می کند؟

تداخل الکترومغناطیسی (EMI) به طور کلی به عنوان تداخل الکتریکی یا مغناطیسی تعریف می شود که یکپارچگی سیگنال یا اجزاء و عملکرد تجهیزات الکتریکی را تخریب یا آسیب می رساند.تداخل الکترومغناطیسی؛که تداخل فرکانس رادیویی را در بر می گیرد، معمولاً به دو بخش عمده تقسیم می شود:

 

گسیل‌های باند باریک معمولاً توسط انسان ساخته می‌شوند و به ناحیه کوچکی از طیف رادیویی محدود می‌شوند.صدای زمزمه خطوط برق نمونه خوبی از انتشار باند باریک است.آنها ممکن است مداوم یا پراکنده باشند.

 

انتشار باند پهن می تواند منشأ دیوانه وار یا طبیعی باشد.آنها تمایل دارند ناحیه بزرگی از طیف الکترومغناطیسی را تحت تأثیر قرار دهند.آنها می توانند رویدادهای یکباره تصادفی، پراکنده یا پیوسته باشند.همه چیز، از صاعقه گرفته تا رایانه، انتشارات باند پهن را تولید می کند.

منابع EMI:

 

تداخل الکترومغناطیسی که فیلترهای EMI با آن سروکار دارند می تواند به روش های مختلفی ایجاد شود.در داخل یک دستگاه الکتریکی، تداخل می تواند با مخالفت غیرمجاز با جریان، در سیم کشی متصل به هم ایجاد شود.همچنین می تواند توسط واریانس ولتاژ در هادی ها تولید شود.EMI از خارج توسط انرژی کیهانی مانند شراره های خورشیدی، خطوط برق یا تلفن، لوازم خانگی و سیم های برق تولید می شود.بخش قابل توجهی از تداخل الکترومغناطیسی در طول خطوط برق ایجاد شده و به تجهیزات منتقل می شود.فیلترهای تداخل الکترومغناطیسی می توانند دستگاه ها یا ماژول های داخلی باشند که برای کاهش یا حذف این نوع تداخل ها طراحی شده اند.

 

فیلترهای EMI:

 

بدون پرداختن به علم سخت، بیشتر تداخل الکترومغناطیسی در محدوده فرکانس بالا است.این به سادگی به این معنی است که اگر سیگنال به عنوان مثال به عنوان یک موج سینوسی اندازه گیری می شد، چرخه ها بسیار نزدیک به هم خواهند بود.یک فیلتر EMI دو نوع جزء دارد که با هم کار می کنند تا این سیگنال ها را سرکوب کنند: خازن ها و سلف ها.

 

خازن ها جریان مستقیم را مهار می کنند، که در آن مقدار قابل توجهی تداخل الکترومغناطیسی به دستگاه منتقل می شود، در حالی که اجازه عبور جریان متناوب را می دهد.سلف ها اساسا الکترومغناطیسی های کوچکی هستند که می توانند انرژی را در یک میدان مغناطیسی با عبور جریان الکتریکی از آن نگه دارند و در نتیجه ولتاژ کل را کاهش دهند.خازن های مورد استفاده در فیلترهای EMI را خازن های شنتینگ می نامند که جریان را در یک محدوده خاص، فرکانس بالا، به دور از مدار یا قطعه هدایت می کنند.خازن شنتینگ جریان/تداخل فرکانس بالا را به سلف هایی که به صورت سری چیده شده اند تغذیه می کند.با عبور جریان از هر سلف، قدرت یا ولتاژ کلی کاهش می یابد.در حالت بهینه، سلف ها تداخل را به هیچ وجه کاهش می دهند که به آن اتصال کوتاه به زمین نیز می گویند.فیلترهای EMI در طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده می شوند.آنها را می توان در تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات رادیویی، کامپیوترها و تجهیزات پزشکی و نظامی یافت.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد فیلترهای YBX EMI، لطفاً به ما مراجعه کنیدhttps://www.emipowerfilter.com/.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب EMI Power Filter تامین کننده. حق چاپ © 2019-2024 emipowerfilter.com . تمامی حقوق محفوظ است.