پیام فرستادن
اخبار
صفحه اصلی > اخبار > اخبار شرکت در مورد اصول اولیه فیلتر EMI - راهنمای جامع
مناسبت ها
با ما تماس بگیرید
86-755-27147101
اکنون تماس بگیرید

اصول اولیه فیلتر EMI - راهنمای جامع

2021-11-01

آخرین اخبار شرکت در مورد اصول اولیه فیلتر EMI - راهنمای جامع

فیلترهای EMI، یا فیلترهای تداخل الکترومغناطیسی.فیلترهای RFI یا فیلترهای تداخل فرکانس رادیویی نیز نامیده می شود.دستگاه های الکترونیکی هستنددستگاه های الکترونیکی تقریباً در هر صنعتی نقش حیاتی دارند.از بیمارستان‌ها گرفته تا تولیدات صنعتی، تا ارتش.دستگاه های خاص برای عملکرد صحیح به برق بی وقفه و قابل اعتماد متکی هستند.اما، با ورود بیشتر و بیشتر وسایل الکترونیکی به بازار، تداخل الکترومغناطیسی ایجاد می کنند.که می تواند باعث خرابی، خرابی یا از کار افتادن این دستگاه ها شود.برای محافظت از دستگاه‌ها و سیستم‌های الکترونیکی در برابر آسیب، فیلترهای EMI استنتاج‌های نامطلوب را مسدود می‌کنند و جریان ثابت قدرت را امکان‌پذیر می‌کنند.

 

تفاوت بین فیلترهای EMI/RFI چیست؟


ممکن است بشنوید که افراد هنگام اشاره به اختلالات الکترومغناطیسی از EMI و RFI به جای یکدیگر استفاده می کنند.اما EMI و RFI یکسان نیستند.

 

فیلتر RFI چیست؟این اصطلاح که مخفف تداخل فرکانس رادیویی است، به نویزهایی اطلاق می شود که بر روی طیف فرکانس رادیویی در طیف فرکانس الکترومغناطیسی قرار می گیرد.در همین حال، EMI به هر فرکانس نویز الکترومغناطیسی اشاره دارد.به عبارت دیگر، RFI زیرمجموعه ای از EMI است و فقط شامل جریان های الکترومغناطیسی با فرکانس بین 3 کیلوهرتز تا 300 گیگاهرتز است.درست مانند EMI، RFI می تواند هدایت یا تابش شود و می تواند مشکلات مختلفی را در دستگاه های الکترونیکی ایجاد کند.

emi filter

فیلتر EMI چه کاری انجام می دهد؟


فیلترهای EMI وقتی به دستگاه‌ها یا مدارها متصل می‌شوند، می‌توانند نویز الکترومغناطیسی را که از طریق رسانایی منتقل می‌شوند، سرکوب کنند.این فیلترها هر جریان ناخواسته ای را که از طریق سیم کشی یا کابل ها منتقل می شود، استخراج می کنند، در حالی که جریان های مطلوب را آزادانه جریان می دهند.فیلترهای EMI که نویز ناشی از برق شبکه را سرکوب می کنند، فیلتر خطوط برق EMI نیز نامیده می شوند.

 

 

فیلتر EMI ورودی چگونه کار می کند؟


اکثر لوازم الکترونیکی دارای یک فیلتر EMI هستند، یا به عنوان یک دستگاه جداگانه یا تعبیه شده در بردهای مدار.عملکرد آن کاهش نویز الکترونیکی با فرکانس بالا است که ممکن است باعث تداخل با سایر دستگاه ها شود.استانداردهای نظارتی در اکثر کشورها وجود دارد که میزان سر و صدایی که می تواند منتشر شود را محدود می کند.

emi filter circuit

EMI یا تداخل الکترومغناطیسی به عنوان سیگنال های الکتریکی ناخواسته تعریف می شود و می تواند به شکل انتشارات هدایت شده یا تشعشعی باشد.EMI هدایت شده جایی است که نویز در امتداد هادی های الکتریکی حرکت می کند و EMI تابشی جایی است که نویز در هوا به صورت میدان های مغناطیسی یا امواج رادیویی حرکت می کند.

 

EMI از سوئیچینگ جریان الکتریکی تولید می شود و از منابع مختلفی از جمله منابع تغذیه الکترونیکی می آید.منابع تغذیه یک ولتاژ ورودی را به ولتاژهای تنظیم شده و ایزوله (در بیشتر موارد) DC تبدیل می کنند تا مجموعه ای از قطعات الکترونیکی را راه اندازی کنند.این تبدیل در فرکانس های بالا از چندین کیلوهرتز تا بیش از یک مگاهرتز انجام می شود.روشنایی LED، رایانه‌ها، درایورهای موتور، رله‌های DC و شارژرهای باتری همگی برای کارکردن به منبع تغذیه متکی هستند.

 

یک فیلتر EMI برای منبع تغذیه معمولاً از اجزای غیرفعال از جمله خازن ها و سلف ها تشکیل شده است که به یکدیگر متصل شده اند تا مدارهای LC را تشکیل دهند.سلف (ها) به جریان های DC یا فرکانس پایین اجازه عبور می دهد و در عین حال جریان های فرکانس بالا ناخواسته مضر را مسدود می کند.خازن ها یک مسیر امپدانس کم را برای منحرف کردن نویز با فرکانس بالا از ورودی فیلتر، یا به منبع تغذیه یا به اتصال زمین، فراهم می کنند.

 

فیلتر علاوه بر کمک به رعایت مقررات EMI، باید استانداردهای ایمنی را نیز رعایت کند.افزایش دمای سلف اندازه گیری می شود و برای عملکرد اصلی، حداقل فاصله الکتریکی بین خط، خنثی و زمین کنترل می شود.این امر خطر آتش سوزی و برق گرفتگی را کاهش می دهد.خازن ها نیز بسته به موقعیت آنها در مدار دارای گواهی ایمنی جداگانه هستند.خازن های ویژه "X" باید در سرتاسر پایانه های ورودی و خازن های "Y" از مدار AC تا زمین استفاده شوند.

 

 

برنامه های کاربردی فیلتر EMI


فیلترهای EMI مختلف می توانند به روش های مختلف برای محافظت موثر در برابر آسیب ناشی از نویز الکترومغناطیسی اعمال شوند.فیلترهای EMI فرکانس‌های مختلف نویز را مسدود می‌کنند و مقررات مختلفی را در صنایع مختلف رعایت می‌کنند.در اینجا چند نوع فیلتر EMI در کاربردهای مسکونی و صنعتی آورده شده است.

 

فیلترهای EMI درجه پزشکی: فیلترهای EMI درجه پزشکی الزامات فعلی برای کاربردهای پزشکی را برآورده می کنند و از تجهیزات پزشکی حساس در برابر آسیب محافظت می کنند.فیلترهای EMI برای اتاق‌های MRI به‌منظور ایجاد یک محفظه تست ایمن عاری از EMI از نور، تلفن‌های داخلی و سایر منابع نویز بیرونی ساخته شده‌اند.فیلترهای EMI موثر و قابل اعتماد برای کاربردهای پزشکی می توانند حفاظتی در برابر تداخل نویز الکترومغناطیسی باشند.

 

فیلترهای تک فاز EMI: فیلترهای تک فاز EMI برای تجهیزات کوچکتر مانند لوازم خانگی و الکترونیک و همچنین کاربردهای صنعتی مانند تجهیزات سرویس غذا، منابع تغذیه و مخابرات موثر هستند.فیلترهای تک فاز EMI می توانند با تجهیزات تناسب اندام و کنترل موتور نیز سازگار باشند.

 

فیلترهای EMI سه فاز: برای سرکوب دقیق تر EMI، فیلترهای EMI سه فاز می توانند سطوح بالاتر نویز را از طریق یک سیستم فیلتر سه مرحله ای مسدود کنند.فیلترهای سه فاز EMI برای کاربردهای پرقدرت مانند ماشین آلات و موتورهای صنعتی، تجهیزات پزشکی، تجهیزات تست و ابزارهای صنعتی استفاده می شود.

 

لوازم خانگی و ماشین لباسشویی: فیلترهای EMI کالاهای سفید نویز الکترومغناطیسی را برای انواع لوازم خانگی از ماشین لباسشویی گرفته تا تردمیل سرکوب می کند.این فیلترها تضمین می‌کنند که دستگاه‌ها با مقررات سازگاری الکترومغناطیسی مطابقت دارند و به محافظت از آنها در برابر آسیب EMI که می‌تواند بر عملکرد آنها تأثیر بگذارد کمک می‌کند.

 

نظامی: فیلترهای EMI برای کاربردهای نظامی به طور خاص با مقررات و استانداردهای انطباق برای EMC دستگاه های نظامی مطابقت دارند.این فیلترهای EMI قابل اعتماد از آسیب به سیستم های ارتباطی هوافضا و نظامی برای عملیات ایمن محافظت می کند.فیلترهای EMI طراحی شده برای محافظت HEMP نیز برای محافظت در برابر تهدیدات EMI در دسترس هستند.

 

بسته به کاربرد مورد نظر، تاثیر فیلترهای EMI می تواند شامل قطع نویزهای نامطلوب الکترومغناطیسی و محافظت از دستگاه ها و سیستم های الکتریکی در برابر آسیب باشد.

 

در نهایت، Yanbixin یک رهبر صنعت EMI است


اگر به محافظت موثر در برابر تداخل الکترومغناطیسی نیاز دارید، Yanbixin می تواند فیلترهای EMI بادوام و قابل اعتماد را برای هر برنامه ای ارائه دهد.موجودی ما شامل فیلترهای EMI قابل اعتماد برای کاربردهای تخصصی در زمینه های نظامی و پزشکی و همچنین فیلترهای مقرون به صرفه EMI برای مصارف مسکونی و صنعتی است.برای برنامه هایی که نیاز به راه حل سفارشی دارند، تیم متخصص ما می تواند فیلتر EMI را طراحی کند که نیازهای خاص شما را برآورده کند.

 

یانبیکسین با بیش از 14 سال تجربه یک تولید کننده قابل اعتماد با کیفیت بالا است فیلترهای EMIبرای کاربردهای پزشکی، نظامی، تجاری و مسکونی.ما تمام فیلترهای EMI خود را مطابق با استانداردهای صنعت و مطابق با مقررات EMC طراحی می کنیم.انتخاب فیلترهای EMI ما را کاوش کنید یا یک درخواست قیمت سفارشی برای فیلتر EMI مناسب برای نیازهای خود ارسال کنید.برای اطلاعات بیشتر در مورد فیلترهای سفارشی و استاندارد EMI از Yanbixin، با ما تماس بگیرید.

درخواست خود را مستقیماً برای ما ارسال کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی چین کیفیت خوب EMI Power Filter تامین کننده. حق چاپ © 2019-2024 emipowerfilter.com . تمامی حقوق محفوظ است.